Z oficjalnej biografii Władimira Putina na stronie Kremla zniknęła informacja o jego żonie Ludmile. "To oznacza, że rozwód stał się faktem" - komentuje rzecznik rosyjskiego prezydenta, Dmitrij Pieskow.

W krótkim biogramie rosyjskiego przywódcy jest teraz tylko informacja o jego dwóch córkach - Marii i Katerinie. Informacja o Ludmile Putin pojawia się dopiero w szerszej biografii prezydenta. Wciąż jest tam rozdział, w którym można przeczytać o historii młodej stewardessy i jej spotkaniu z młodym pracownikiem leningradzkiego KGB. Już po paru miesiącach wiedziała ona, że to właśnie ten mężczyzna. Para pobrała się trzy lata po rozpoczęciu znajomości. 

Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku Ludmiła i Władimir Putin publicznie, przed kamerami poinformowali, że ich trwające blisko 30 lat małżeństwo to już przeszłość. Jednak nie było wiadomo, kiedy formalnie wezmą rozwód. Zaraz potem ponownie pojawiły się plotki, że  Putin zaręczył się z byłą sportsmenką, obecnie deputowaną Dumy, Aliną Kabajewą.

Od kilku lat spekuluje się, że Kabajewa jest matką dwójki dzieci Putina. Rzecznik Putina zaprzeczał  tym doniesieniom. Prezydent ma zbyt mało czasu na prywatne życie - mówił Dmitrij Pieskow.

(mn)