Dziewiąta rocznica ataków terrorystycznych w USA upłynie pod znakiem protestów. Na ulicach Nowego Jorku pojawią się dziś zwolennicy i przeciwnicy budowy meczetu w pobliżu Strefy Zero. Siły FBI i Policji postawiono w stan najwyżej gotowości.

Zdecydowana większość nowojorczyków jest przeciwna budowie meczetu w pobliżu miejsca, gdzie stały wieże WTC. Uważają, że dom modlitwy byłby pomnikiem dla terrorystów. Do Nowego Jorku jadą i przeciwnicy i zwolennicy budowy. Policja obawia się starć, które mogą zakłócić przebieg uroczystości rocznicowych.

Do tego wciąż nie wiadomo czy Pastor z Florydy nie spali Koranu co mogłoby wywołać kolejne zamieszki. Tu jednak wielu muzułmanów zdaje sobie sprawę, z tego że to prowokacja jednego człowieka na którego nie powinno się zwracać uwagi. Oczywiście nie podoba mi się to i nie szanuję tego, ale niech sobie robi co chce, on chce spalić książkę, a my Koran mamy w sercu - mówi Tarik korespondentowi RMF FM. Amerykanie też krytycznie oceniają postawę pastora. Uważam, że powinniśmy przestać poświęcać uwagę tego typu ludziom - zaznacza jeden z nich.