RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przechwycono ponad 5 ton kokainy

Publikacja: Niedziela, 22 marca (06:24)

Ponad 5 ton kokainy przechwyciła kolumbijska piechota morska we współpracy z amerykańską agencją antynarkotykową DEA na statku płynącym po międzynarodowych wodach Oceanu Spokojnego. Informację przekazała prokuratura w Bogocie.

Podczas akcji przeprowadzonej na pokładzie frachtowca pod banderą panamską skonfiskowano 5284 kilogramy kokainy i zatrzymano 14 osób. 

Wyprodukowana w Kolumbii kokaina była według tamtejszej prokuratury przeznaczona na rynek USA. Wartość przechwyconego narkotyku szacowana jest na ok. 200 milionów dolarów.

(mal)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: