Premier Włoch Silvio Berlusconi twierdzi, że ma dwa całkowicie różne wizerunki. Podkreślił, że włoska prasa przedstawia go w najgorszym świetle, a za granicą uważany jest za męża stanu i podziwiany za doświadczenie.

W wywiadzie dla stacji Canale 5 szef rządu oświadczył: Jest dwóch Berlusconich: jeden niedobry i nie do pokazywania, ten we włoskich gazetach, które niemal wszystkie są lewicowe, oraz drugi - ceniony mąż stanu, który jest wychwalany na międzynarodowych szczytach z powodu swej przeszłości magnata finansowego, 16-letniego doświadczenia w polityce i przedstawianych przez siebie propozycji. Stacja Canale 5 wchodzi w skład koncernu telewizyjnego Mediaset należącego do Berlusconiego.

Z zadowoleniem włoski premier odnotował bardzo przychylne słowa na swój temat zawarte w autobiografii byłego brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira. Blair napisał o mnie to, co wszyscy przyznają po tym, jak mnie poznają - dodał Berlusconi.

Gazeta "Il Giornale" przytoczyła przed kilkoma dniami fragment książki Blaira pod tytułem "A Journey" (Podróż) na temat włoskiego premiera: Uwielbiam Silvio, to człowiek czynu.