RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Portoryko: Amerykański śmigłowiec runął do morza

Publikacja: Wtorek, 21 grudnia (15:08) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lecący z Portoryko na pobliską wyspę Vieques śmigłowiec Gwardii Narodowej USA z sześcioma osobami na pokładzie runął do morza. Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego.

Jak poinformował rzecznik Straży Przybrzeżnej USA Ricardo Castrodad, dwaj z pasażerów to prokuratorzy lokalnego wymiaru sprawiedliwości. Czterech innych ludzi na pokładzie śmigłowca, w tym trzech członków załogi, służyło w Gwardii Narodowej.

Według Castrodada, lot śmigłowca związany był z przeprowadzaną na Vieques akcją antynarkotykową. Maszyna prawdopodobnie zmieniła trasę lotu z powodu złej pogody.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: