Dwóch Polaków jest wśród sześciu ofiar śmiertelnych wypadku samochodowego, do którego doszło w obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy. Polacy byli pasażerami mikrobusu, który zderzył się z samochodem ciężarowym.

6 osób zginęło, a 7 zostało rannych w zderzeniu mikrobusu z ciężarówką w obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy. Do wypadku doszło w nocy na trasie z Kijowa do Charkowa. czytaj więcej

Informacje te potwierdziła Anita Staszkiewicz, wicekonsul ds. prawno-konsularnych w konsulacie RP w Charkowie. W wyniku wypadku śmierć poniosło dwóch obywateli polskich. Byli oni przedstawicielami polskiej firmy i jechali z Kijowa do Charkowa na spotkanie z kontrahentami - powiedziała wicekonsul.

Według oficera ukraińskiej drogówki ofiary to mieszkańcy Krakowa i Warszawy, Witold M. i Dominik S. Wiozący 12 pasażerów mikrobus zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z przeciwnej strony ciężarówką. Siedem osób zostało rannych i trafiło do szpitala.

Ogółem w ciągu ostatniej doby na ukraińskich drogach doszło do 104 wypadków, w których śmierć poniosło osiem osób, a ranne zostały 132.