RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pociąg wykoleił się i wjechał na ruchome schody

Publikacja: Poniedziałek, 24 marca (12:45) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Wypadek kolejowy na lotnisku O'Hare w Chicago. Pociąg wypadł z szyn, wjechał na peron i zatrzymał się dopiero na schodach ruchomych.

Jak podają amerykańskie media, rannych zostało co najmniej 30 osób; stan sześciu z nich określany jest jako ciężki. Zostali oni przewiezieni do najbliższych szpitali. Na razie nie ma informacji o pochodzeniu poszkodowanych - nie wiadomo więc, czy wśród rannych są Polacy.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Maszynista składu był przytomny. Śledczy będą teraz sprawdzać, czy pociąg był sprawny. Analizowany będzie m.in. materiał z kamer monitoringu. Jak mówił rzecznik operatora trasy - CTA Blue Line, pociąg "mógł jechać zbyt szybko".

Wkrótce więcej informacji.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: