RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Odenwald - 100 lat molestowania uczniów

Publikacja: Niedziela, 18 lipca (16:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Słynna szkoła Odenwald w Hesji w setną rocznicę założenia przeżywa najgłębszy kryzys w swojej historii - informuje niemiecki korespondent RMF FM Adam Górczewski. To właśnie w tej placówce ujawniono pierwsze przypadki molestowania uczniów w Niemczech.

Już na początku międzywojnia założyciele szkoły Odenwald dostawali pełne skarg listy od rodziców. Chodziło o wykorzystywanie przez wychowawców uczniów obu płci, a także o molestowanie przez starszych uczniów. W listach padały konkretne nazwiska. Problem tych skarg powrócił teraz przy okazji rozliczeń wykonywanych przez obecnych właścicieli placówki.

Ten rok jest dla szkoły fatalny. Na setnej rocznicy cieniem położyły się już w styczniu pierwsze informacje. Potem pojawiła się prokuratura, a media szeroko opisywały wydarzenia sprzed lat. Pojawiały się także kolejne zeznania ofiar, a rodzice zaczęli wycofywać swoje dzieci. Trzeba było wiec wymienić kierownictwo szkoły.

Teraz, gdy Odenwald próbuje ogłosić nowy początek, przypomniano kolejne listy z trudnej historii. Warto zaznaczyć, że jeszcze półmroku temu ta szkoła z internatem należała do elitarnej niemieckiej czołówki placówek edukacyjnych.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: