Niemcy, jako pierwszy kraj na świecie, wstrzymał przyjmowanie lotów pasażerskich z Jemenu. Samoloty z tego kraju mają też zakaz wchodzenia w niemiecką przestrzeń powietrzną. Środki bezpieczeństwa wprowadzono po wykryciu dwóch bomb wysłanych z Jemenu do USA. Jedna z nich została przeładowana na lotnisku w Kolonii.

Źródła zbliżone do niemieckiego rządu podają, że z Jemenu do Niemiec odbywa się jeden lot tygodniowo z międzylądowaniem w Rzymie. Rzecznik ministerstwa transportu nie podał, ile towarów było przewożonych z Jemenu. Jednocześnie zapowiedział, że ze względów bezpieczeństwa rząd rozważa wprowadzenie zakazu przyjmowania drogą lotniczą towarów z innych krajów.

W związku z wykryciem bomba niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere odwołał planowaną wizytę w Izraelu.

W piątek w samolotach firm UPS w Wielkiej Brytanii i FedEx w Dubaju znaleziono pakunki z bombami, wysłane z Jemenu do instytucji żydowskich w Chicago. Samolot UPS miał międzylądowanie w Kolonii. O wysłanie paczek podejrzana jest Al-Kaida. Bomba znaleziona w Zjednoczonych Emiratach Arabskich była ukryta w drukarce.