​43-letni mężczyzna podpalił się przed budynkiem sądu w Krefeld na zachodzie Niemiec. Został już przetransportowany do szpitala z poważnymi obrażeniami - poinformowała policja. Dodano, że mężczyzna może być niezrównoważony psychicznie.

Jak przekazał policyjny rzecznik, 43-latek oblał się łatwopalną substancją przed kompleksem budynków sądowych i podpalił. Na ulicę wybiegli pracownicy sądów, którym udało się ugasić płomienie za pomocą koców i gaśnic. Mężsczyzna z ciężkimi poparzeniami został przetransportowany śmigłowcem medycznym do specjalistycznej kliniki.

Z informacji podanych przez policję wynika, że podczas piątkowej rozprawy z udziałem mężczyzny pojawiły się sygnały, że może on cierpieć na chorobę psychiczną. Proces zawieszono, aby biegły psychiatra mógł go zbadać i orzec, czy jest poczytalny.

Mężczyzna był sądzony z powodu ataku na policjanta; zniszczył wówczas jego telefon komórkowy. Przez sąd niższej instancji został skazany na grzywnę w wysokości 1550 euro i wezwany do stawienia się przed sądem wyższej instancji. W środę nie miał wyznaczonej rozprawy.

Według mediów, mężczyzna to Kurd, który podpalił się w proteście przeciwko przetrzymywaniu w więzieniu Abdullaha Ocalana, przywódcy Partii Pracujących Kurdystanu. Ocalan odbywa wyrok dożywocia na tureckiej wyspie Imrali.