Magazyn śledczy niemieckiej telewizji publicznej twierdzi, że Heckler&Koch dostarczył nielegalnie broń do Meksyku. Firma zaprzecza, a dziennikarze pokazują dowody.

W telewizji ARD można zobaczyć jedną z ostatnich akcji meksykańskiej policji. Zdjęcia pokazują dokładnie broń trzymaną przez policjantów. Ekspert w studiu nie miał wątpliwości co to za karabiny. Ich producent nie miał prawa dostarczać ich do Meksyku, bo od trzech lat ten kraj jest objęty całkowitym embargiem, dlatego, że nawet policja i wojsko są tam oskarżane o nadużywanie broni i łamanie praw człowieka.

Były pracownik koncernu potwierdza, że był nielegalny eksport do Meksyku. Do tego oficjalnie wiadomo, że w 2008 roku Heckler&Koch pokazywał swoją broń na tamtejszych targach. Teraz firma tłumaczy, że chodziło o promocję możliwej sprzedaży w przyszłości, ale były pracownik twierdzi, że firma szkoliła przy okazji miejscową policję. W ostatnich dniach miało dojść w Niemczech do aresztowań w związku z tą sprawą. Politycy chcą sprawdzenia tych informacji i ciężkich kar, jeżeli zarzuty się potwierdzą.