RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niebezpieczne upały we Włoszech

Publikacja: Wtorek, 6 lipca (14:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W sześciu miastach: Rzymie, Mediolanie, Turynie, Perugii, Brescii i Bolzano wprowadzono trzeci, czyli najwyższy stopień alarmu z powodu upałów. Odczuwalna temperatura, ze względu na wysoką wilgotność powietrza przekracza 40 stopni Celsjusza.

W Wiecznym Mieście o ponad 40 procent wzrosła liczba wezwań karetek pogotowia do ludzi, którzy mdleją na ulicach i w domach. Wielu z nich, to turyści, spacerujący godzinami w upale i nie zdający sobie sprawy z tego, czym grozi odwodnienie organizmu i długie przebywanie na słońcu. W wielu miastach ochotnicy Obrony Cywilnej rozdają butelki z wodą na stacjach metra i w muzeach.

Lekarze przestrzegają, że fala gorąca może być śmiertelnie niebezpieczna dla osób starszych i dzieci. Często razem z temperaturą rośnie zdenerwowanie i irytacja, co grozi depresją, atakami paniki i szału.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: