Aż osiem frontów burzowych, które mogą przekształcić się w burze tropikalne, a potem w huragany, zauważyła Amerykańska Agencja Kosmiczna. NASA przewiduje, że niebezpieczne zjawiska u wybrzeży USA mogą utworzyć się w ten weekend.

W tej chwili trudno przewidzieć, czy huragany mogą zagrozić zaludnionym terenom. Są to bowiem jedynie prognozy pogody. Jednak tegoroczny sezon huraganowy ma należeć do najbardziej aktywnych.

Na oceanach w tej chwili szaleją już trzy huragany. Danielle i Earl nabierają mocy na otwartym Atlantyku. Pierwszy z nich, zdecydowanie silniejszy, znajduje się około 1200 kilometrów od Bermudów. Prędkość jego wiatrów wynosi 165 kilometrów na godzinę. Na Pacyfiku słabnie tymczasem huragan Frank.

To wszystko dzieje się w piątą rocznicę huraganu Katrina, który spustoszył okolice Nowego Orleanu. Nikt inny tak jak ludzie, którzy tam mieszkają, nie odczuli niszczycielskiej siły żywiołu. Było naprawdę źle. Wszystko zdewastowane i wszędzie bałagan - opowiadali specjalnemu wysłannikowi RMF FM mieszkańcy Nowego Orleanu. Warto dodać, że to, czego nie zniszczył wiatr, zalała woda.