Prezes Amazona Jeff Bezos i jego żona MacKenzie Bezos rozwodzą się. Para postanowiła ostatecznie rozstać się po 25 latach małżeństwa.

Po próbnej separacji zdecydowaliśmy się na rozwód. Pozostaniemy przyjaciółmi - napisała para w oświadczeniu. Uważamy się za niezwykłych szczęściarzy, bo udało nam się znaleźć siebie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy rok naszego małżeństwa - oświadczyła para.

Nawet gdybyśmy 25 lat temu wiedzieli, że się rozstaniemy, jeszcze raz zdecydowalibyśmy się na ślub. Przeżyliśmy razem cudowne życie - jako rodzice, przyjaciele i partnerzy - dodali państwo Bezos. Pozostajemy rodziną i oddanymi przyjaciółmi - zapewnili.

54-letni Jeff Bezos, założyciel Amazona, jest według Indeksu Miliarderów Bloomberga najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek szacowany jest na 137 miliardów dolarów - to o 45 miliardów dolarów więcej niż majątek Billa Gatesa.

48-letnia MacKenzie Bezos jest pisarką. Ma na swoim koncie dwie powieści "The Testing of Luther Albright" i "Traps".

MacKenzie Bezos w wywiadzie dla "Vouge’a" w 2013 r. opowiadała, że poznała Jeffa Bezosa podczas rozmowy kwalifikacyjnej do funduszu hedgingowego. Po trzech miesiącach umawiania się, zaręczyli się. Wkrótce, w 1993 roku, wzięli ślub.

Rok później Jeff Bezos założył Amazona. 

Para ma czworo dzieci - trzech synów i adoptowaną córkę.