Prezydent Rosji zadebiutował na serwisie społecznościowym Twitter. Pierwszy komunikat Dmitrija Miedwiediewa brzmiał: Witam wszystkich, jestem na Twitterze i wysyłam swą pierwszą wiadomość.

Komunikat, który za pośrednictwem internetu odczytają inni użytkownicy, Miedwiediew nadał po rosyjsku podczas wizyty w amerykańskiej siedzibie Twittera. Za pierwszym, utworzonym na koncie KremlinRussia, poszedł następny: San Francisco jest bardzo pięknym miastem. Jadę do Doliny Krzemowej, by odwiedzić Apple, Yandex i Cisco.

Jak zauważa agencja Reutera, wśród jego rozmówców z Doliny Krzemowej nie było Sergeya Brina, urodzonego w Moskwie współtwórcy wyszukiwarki Google, który nazwał kiedyś Rosję Nigerią ze śniegiem.

W listopadzie Miedwiediew w dorocznym orędziu do parlamentarzystów polecił utworzyć w Rosji centrum technologiczne, wzorowane na Dolinie Krzemowej. Zapowiedział, że w ciągu pięciu lat w całej Rosji powinien być dostępny szerokopasmowy internet, telewizja cyfrowa i telefonia komórkowa czwartej generacji.