Federacja holenderskich Żydów żąda, aby prokuratura zajęła się jedną z księgarni w Amsterdamie. Próbuje ona sprzedać książki "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. "Totalitarian Art Gallery" wystawiła na sprzedaż trzy egzemplarze "dzieła" dyktatora.

W Holandii samo posiadanie "Mein Kampf" jest nielegalne od 1974 roku. Zabroniona jest też jej sprzedaż. Właściciel galerii Michiel van Eyck twierdzi, że "Mein Kampf" nie została wystawiona w witrynie, ale "stanowiła historyczny przedmiot pasujący do całej kolekcji sztuki totalitarnej".

Galeria wystawiła na sprzedaż dwa oryginalne wydania książki i jedno przetłumaczone na język niderlandzki. Oprócz tego sklep oferuje nazistowskie pamiątki, czy przedmioty z czasów stalinowskich.

Holenderscy Żydzi domagają się natychmiastowego skonfiskowania książek. Chcą też, aby właścicielem księgarni zajęła się prokuratura. Jest czymś wyjątkowo dziwacznym, że nie można otwarcie sprzedawać książki napisanej 80 lat temu przez frustrata i wariata zwłaszcza w momencie, kiedy jest ona łatwo i całkowicie za darmo dostępna w internecie - tłumaczy mężczyzna.