Premier Rosji Władimir Putin i jego żona Ludmiła po raz pierwszy w tym roku pokazali się publicznie. Jak podkreśla agencja Reuters chodziło o zaprzeczenie plotkom o rzekomym rozwodzie. Szef rosyjskiego rządu i jego żona rozmawiali z dziennikarzami w podmoskiewskiej rezydencji.

58-letni Putin, który dwa lata temu przestał być prezydentem, żeby stać się premierem, ożenił się z 52-letnią Ludmiłą, byłą stewardessą, w roku 1983. Mają dwie córki. W ostatnich latach Putinów rzadko widywano razem, co wywoływało spekulacje mediów o ich cichym rozwodzie i nowych planach Putina; miał się on jakoby związać z młodą gimnastyczką Aliną Kabajewą

Putin zdementował te pogłoski tuż przed zakończeniem prezydentury, mówiąc dziennikarzom, żeby trzymali swe "zasmarkane nosy" z dala od jego życia prywatnego.

Zagraniczne Agencje podkreślają, że Ludmiła wygląda na skrępowaną i zdenerwowaną. Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow powiedział agencji Reuters, że plotki o rozwodzie to "nonsens", a to, że para rzadko pojawia się razem, jest efektem tego, że premier bardzo dużo pracuje.