Ślub księcia Williama i Kate Middleton będzie transmitowany na żywo na olbrzymich ekranach w centrum Londynu. Aby wprowadzić świąteczną atmosferę obok ustawione zostaną stoiska z jedzeniem i drinkami - poinformowały władze brytyjskiej stolicy.

To wspaniała okazja dla Londynu, żeby pokazać światu, jak cieszymy się naszymi tradycjami i wiemy, jak wydać przyjęcie - uważa burmistrz miasta Boris Johnson.

W dniu ślubu wnuka Elżbiety II, 29 kwietnia, w Londynie spodziewane są dziesiątki tysięcy turystów. Większość z nich nie będzie miała jednak dobrego widoku na uroczystości, ponieważ dostęp do trasy przejazdu pary młodej i samej ceremonii będzie ograniczony.

Olbrzymie ekrany telewizyjne będą ustawione na Trafalgar Square i w Hyde Parku. Będzie na nich transmitowana przejazd pary młodej oraz ceremonia w Opactwie Westministerskim. W Hyde Parku ustawione zostaną też tymczasowe diabelskie młyny.

Organizatorzy dają też radę co do stroju: Ubierz się odpowiednio od pogody, ale by być w weselnym nastroju nie zapomnij o kapeluszu.