Brytyjskie służby graniczne pracujące na londyńskim lotnisku Heathrow przejęły duży ładunek podrobionych flag olimpijskich wyprodukowanych w Chinach. Nielegalna przesyłka ma wartość ok. 100 tys. funtów i wkrótce zostanie zniszczona.

Autentyczność paczki z 10 tys. flag została sprawdzona przez organizatorów igrzysk. Całą sytuacją zaskoczony był importer, do którego miała trafić przesyłka.

W związku ze zbliżającymi się igrzyskami ściśle współpracujemy z Komitetem Organizacyjnym igrzysk, aby udaremniać wszelkie próby nielegalnego wzbogacania się kosztem imprezy i chronić konsumentów przed oszustami - powiedział szef służb granicznych Mark Owen. Fałszerstwo nie jest nieszkodliwym wykroczeniem - dodał. Według niego, przez wprowadzanie na rynek podrobionych towarów brytyjska gospodarka traci rocznie około 1,3 mld funtów.

Reżyser "Slumdoga" przygotuje ceremonię otwarcia igrzysk

Igrzyska olimpijskie w Londynie rozpoczną się 27 lipca i potrwają do 12 sierpnia. Ceremonię otwarcia imprezy przygotuje brytyjski reżyser Dany Boyle, nagrodzony Oskarem za film "Slumdog Millionaire". Motywem przewodnim ceremonii w Londynie będą tak zwane wysepki Szekspira, z których każda poświęcona będzie innej dyscyplinie sportu. Szczegóły scenariusza trzymane są w tajemnicy. Wiadomo za to, że igrzyska otworzy Królowa Elżbieta II i książę Filip.