Księżna Kate opuściła szpital wraz ze swoim malutkim synkiem. Młodej mamie towarzyszył jej mąż - książę William. Przywitali się ze zgromadzonym tłumem i pokazali swojego synka. William przyznał, że wciąż nie podjęli decyzji o imieniu dla małego księcia.

Księżna Kate powiedziała dziennikarzom, że jest to wyjątkowa chwila dla niej i Williama oraz że każda rodzina doskonale rozumie, co oboje przeżywają.

Książę William, trzymając syna na rękach, powiedział: Przypomina Kate, i całe szczęście.

Po wyjściu ze szpitala, to księżna Kate trzymała chłopca, jednak po chwili William wziął od niej dziecko. Para odpowiadała na pytania zebranego tłumu. Udało nam się już zmienić mu pierwszą pieluszkę - powiedział William.

Po krótkiej rozmowie z mediami para książęca z potomkiem udała się do swojej londyńskiej rezydencji, Pałacu Kensington. William wniósł nosidełko z dzieckiem do samochodu, a następnie sam usiadł za jego kierownicą i odjechał z rodziną spod szpitala St Mary's.

Pierwsze odwiedziny królewskiego potomka

Wcześniej we wtorek wnuka odwiedzili w szpitalu rodzice Kate, Michael i Carole Middletonowie, a następnie ojciec Williama, książę Karol, z małżonką Camillą. Napięcie wśród dziennikarzy koczujących od wielu dni przed szpitalem wzrosło, gdy Karol na odchodnym powiedział im, że zobaczą jego wnuka "już za chwilę".

Pałac Kensington podał w oświadczeniu, że matka i dziecko dobrze się czują, a para książęca podziękowała personelowi oddziału położniczego za opiekę. Wiemy, że był to bardzo gorący okres dla szpitala i chcielibyśmy podziękować wszystkim - personelowi, pacjentom i odwiedzającym - za wyrozumiałość w tym czasie - napisali młodzi rodzice na swej stronie internetowej.

Królewskie dziecko przeszło na świat w poniedziałek

Księżna Kate urodziła syna w poniedziałek o godz. 16.24 lokalnego czasu (godz. 17.24 polskiego czasu). Noworodek waży ok. 3,8 kg. Książę William był obecny podczas porodu - ogłosił Pałac Kensington. Nasze szczęście nie mogłoby być większe - oświadczył w krótkim komunikacie wydanym późnym wieczorem. Następca tronu, książę Karol powiedział, że jest "niebywale dumny i szczęśliwy" z powodu narodzin wnuka. Na razie nie wiadomo, jak chłopiec będzie miał na imię.

Według przedstawicieli dworu, Kate i William będą próbowali wychowywać swojego syna w jak najbardziej normalny sposób. Jak komentuje agencja Associated Press, może to być trudne w czasie, gdy brytyjska rodzina królewska jest traktowana jak celebryci.

Kate i William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim. Ceremonia była transmitowana na cały świat.