We Włoszech w ciągu doby zanotowano 662 zgony osób z koronawirusem - poinformowały władze. Łączna liczba zmarłych wzrosła do 8165. Media podają, że jednak, że bilans ofiar jest większy, a liczba zmarłych w ciągu ostatniej doby osób to 712.

Od początku kryzysu epidemicznego, trwającego ponad miesiąc, wyleczono 10 tys. chorych.

Liczba potwierdzonych we Włoszech infekcji przekroczyła 80 tysięcy. W ciągu doby zakaziło się prawie 4,5 tys. osób, co oznacza wzrost w porównaniu z czterema poprzednimi dniami.

Osobne dane z Lombardii, czyli najbardziej dotkniętego epidemią regionu, to 387 osób zmarłych w ciągu jednego dnia. Liczba zmarłych wzrosła tam do 4861.

W konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie, gdzie ogłaszane są dane, drugi dzień z rzędu nie uczestniczył chory szef OC Angelo Borrelli. W czwartek poinformowano, że poddał się testowi na obecność koronawirusa; wynik był negatywny.

Media: Liczba zmarłych w ciągu ostatniej doby osób zakażonych koronawirusem to 712

Media włoskie podają, że liczba zmarłych we Włoszech w ciągu ostatniej doby osób zakażonych koronawirusem wynosi 712, czyli o 50 więcej, niż wynika z czwartkowego raportu Obrony Cywilnej. Wyjaśniają, że bilans OC nie uwzględnił 50 zgonów z regionu Piemont.

To oznacza, że łączna liczba zmarłych wzrosła we Włoszech do 8215.