W drugim dniu pielgrzymki Benedykta XVI, papież spotkał się z młodzieżą w jednym z katolickich collegeów Londynu. Pomimo zatrzymań, związanych z przygotowywaniem zamachu na głowę stolicy apostolskiej, papieska wizyta odbywa się zgodnie z planem.

Benedykt XVI rozpoczął czterodniową wizytę w Wielkiej Brytanii. Papież odwiedzi Edynburg, Glasgow, Londyn i Birmingham. Dla wielu tysięcy brytyjskich katolików spotkanie z nim będzie okazją do duchowej odnowy. Jak jednak donosi korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen, m.in. kulminacyjny punkt jego... czytaj więcej

Benedykt XVI został poinformowany o aresztowaniach, ale - jak skomnetował to rzecznik stolicy apostolskiej - takie incydenty często zdażają się przy okazji papieskich pielgrzymek. Najważniejszym wydarzeniem dnia jest wizyta papieża w brytyjskim parlamencie. Nie wszystkim jednak podoba sie to, że Benedykt XVI podejmowany jest na wyspach z taką "pompą".

Papież twierdzi, że kobiety nie mogą przyjmować święceń kapłańkich - mówi Peter Thatchell z czołowych działaczy na rzecz praw człowieka. Papież zabrania nosicielom wirusa HIV używania kondomów, by chronić swe żony. Uważa też, że homoseksualiści są uosobieniem zła. To zdaniem Thatchell's nauki niehumanitarne.

Brytyjscy katolicy zdają sobie sprawę z narastajacych kontrowesji. Nie przeszkadza im to jednak przeżywać pielgrzymkę papieża w kategoriach duchowych. Wizyta głowy Watykanu w świeckiej Wielkiej Brytanii, jest dla wszytkich uczestników testem tolerancji i taktu.

Pięciu aresztowanych przez antyterrorystyczną jednostkę Scotland Yardu w związku z podejrzeniem o przygotowywanie zamachu na papieża Benedykta XVI to uliczni sprzątacze z płn. Afryki - poinformowały władze. Według komunikatu rady miejskiej gminy Westminster, na terenie której znajdują się m.in. parlament i siedziba premiera przy Downing Street, aresztowani mężczyźni pracowali dla jednego z jej podwykonawców.