Żona księcia Williama, księżna Cambridge Kate urodzi chłopca - twierdzi tygodnik "Sunday People". Gazeta powołuje się na księcia Harry'ego, który miał wyjawić rodzinny sekret przyjaciołom.

Księżna Kateksiążę William nie wypowiadają się na temat płci dziecka, które ma przyjść na świat w lipcu, ale księciu Harry'emu trudno utrzymać sprawę w tajemnicy, bo - jak pisze "Sunday People" - "rozpiera go duma z powodu tego, że będzie miał bratanka". Cała rodzina jest tym podekscytowana. Kate zresztą zawsze chciała chłopca. Wszyscy ciężko pracowali nad wyborem imienia. Decyzja już zapadła, ale jej nie zdradzili - takie słowa niewymienionego z nazwiska przyjaciela księcia Harry'ego cytuje tabloid.

Także księżniczka Eugenia - wnuczka Elżbiety II, córka księcia Andrzeja - miała w rozmowie z przyjaciółmi sugerować, że Kate urodzi chłopca.

Inną oznaką wskazującą na płeć męską ma być niebieski kolor dziecięcego wózka, który ostatnio kupiła 31-letnia Kate. W Wielkiej Brytanii, podobnie jak w wielu innych krajach, niebieski to kolor dla chłopców - dla dziewczynek zastrzeżony jest różowy. W tych dwóch barwach sprzedawane są dziecięce wyprawki.

Doniesienia o płci maleństwa są o tyle zaskakujące, że do niedawna uważano, że Kate urodzi dziewczynkę. W czasie marcowego spotkania z mieszkańcami Grimsby księżna - dziękując za prezent - powiedziała: Zatrzymam go dla swojej có... Zreflektowała się jednak, a dopytywana stwierdziła, że nie zna płci dziecka. Później zaś dała do zrozumienia, że zna, ale nie powie.

Jak dotąd nie wiadomo, w którym szpitalu maleństwo przyjdzie na świat. Najczęściej mówi się o szpitalu St Mary's w londyńskiej dzielnicy Paddington, gdzie urodził się książę William, lub o szpitalu Royal Berkshire niedaleko Reading, w pobliżu miejsca, gdzie mieszkają rodzice księżnej i gdzie ona sama przyszła na świat.

(edbie)