RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Katamaran z plastikowych odpadów zawinął do Sydney

Publikacja: Poniedziałek, 26 lipca (08:16) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do portu w Sydney zawinął zbudowany z 12,5 tys. plastikowych butelek katamaran, którego załoga przepłynęła niemal 15 tys. km ze Stanów Zjednoczonych, by zwrócić uwagę na problem plastikowych odpadów.

Sześciu członków załogi żeglowało na 18-metrowej łodzi nazwanej "Plastiki" niemal 130 dni. Wypłynęli z San Francisco 30 marca. Po drodze zatrzymywali się na Kiribati, Nowej Kaledonii i Samoa Zachodnim.

Pomysłodawcą rejsu jest David de Rothschild, jeden ze spadkobierców słynnego rodu bankierów i obrońca środowiska.

Katamaran "Plastiki" przez miesiąc będzie wystawiony w muzeum morskim w Sydney.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: