RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jak rodzić to na Wyspach

Publikacja: Piątek, 11 marca (06:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkające w W.Brytanii Polki rodzą więcej dzieci niż Brytyjki i znacznie więcej niż Polki mieszkające w kraju. W Anglii i Walii w 2009 r. współczynnik "dzietności" dla kobiet urodzonych w W. Brytanii wyniósł 1,84, ale aż 2,48 w przypadku kobiet mieszkających w Zjednoczonym Królestwie, ale urodzonych poza Wielką Brytanią- pisze "Gazeta Wyborcza".

Za tę drugą liczbę w znacznej części odpowiadają Polki, które w 2009 r. urodziły w Anglii i Walii 18 tys. dzieci. Prawie 2 tys. polskich dzieci urodziło się w Szkocji. Polki chwalą brytyjską opiekę zdrowotną, głównie porodową i pomoc państwa dla rodzin z dziećmi.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: