RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iran: Dziewięć osób otruło się zanieczyszczonym alkoholem

Publikacja: Niedziela, 28 listopada (21:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od października dziewięć osób zmarło w prowincji Isfahan, w środkowym Iranie, na skutek zatrucia zanieczyszczonym alkoholem - poinformował przedstawiciel tamtejszej prokuratury. Spożycie alkoholu jest zakazane w Iranie od czasu islamskiej rewolucji w 1979 roku, ale różne napoje alkoholowe - pochodzące z przemytu lub nielegalnych wytwórni - są powszechnie dostępne.

Alkohol wyprodukowany w Iranie "bywa różnej jakości" - pisze Reuters. Kilkadziesiąt osób zatruło się (...) alkoholem z domieszkami, lub domowej produkcji - podała agencja Fars, cytując prokuratora Mohammada Rezę Habibiego.

Śmierć na skutek picia alkoholu jest najgorszą i najbardziej ohydną śmiercią dla muzułmanina - powiedział Habibi.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: