Tajemnicza inwazja chrząszczy w jednej z podparyskich miejscowości! Tysiące lub nawet miliony dzierów włochatych oblegają tam o zmroku ulice, podwórka oraz domy przestraszonych mieszkańców.

W specjalnej petycji i w filmie umieszczonym w internecie mieszkańcy miejscowości Saint-Maurice-Montcouronne błagają władze i naukowców o pomoc. Twierdzą, że budzą się z setkami chrząszczy w lóżkach, choć wieczorem zamykają wszystkie okna i zatykają szpary, przez które mogą one wchodzić do domów. Skarżą się, że po zmroku ulice, podwórka i mury domów są wprost czarne od niezliczonych dzierów włochatych.

Merostwo nie chce masowo stosować w domach i wokół nich silnych chemicznych środków owadobójczych, bo może się to okazać groźne dla zdrowia ludzi. Same dziery włochate nie są niebezpieczne, choć ich liczba jest przerażająca. Naukowcy sugerują, że bezprecedensowa inwazja chrząszczy w miejscowości może mieć związek z niedawną falą rekordowych upałów i powinna już niedługo się skończyć, bo temperatura spada.