Jeden z pasażerów linii United Airlines został siłą usunięty z pokładu samolotu. Do incydentu doszło w czasie lotu z Chicago do Louisville. Wideo dokumentujące zdarzenie trafiło do sieci.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy na pokładzie samolotu United Airlines. Maszyna miała lecieć do Louisville w stanie Kentucky. Okazało się jednak, samolot był przepełniony, w związku z czym zabrakło miejsc dla załogi. Z tego powodu zapytano pasażerów, czy dobrowolnie zwolnią cztery fotele - w zamian za rekompensatę w wysokości nawet tysiąca dolarów.

Żaden z pasażerów nie chciał jednak zrezygnować z miejsca w samolocie. Z tego powodu załoga losowo wytypowała czterech pasażerów, których poproszono o opuszczenie pokładu.

Jeden z wytypowanych mężczyzn nie zgodził się na opuszczenie samolotu, tak więc został siłą wyciągnięty i wyniesiony z samolotu przez funkcjonariuszy ochrony lotniska O'Hare. W trakcie zdarzenia mężczyzna uderzył głową w oparcie fotela i zranił sobie twarz.

Incydent został zarejestrowany przez innych pasażerów, a wideo trafiło do sieci.

Chicagowski Wydział Lotów uznał, że jeden z funkcjonariuszy ochrony lotniska w czasie zajścia przekroczył kompetencje i został zawieszony w obowiązkach.

Linie United Airlines w oświadczeniu przeprosiły za incydent, zapowiadając współpracę z policją w celu jego wyjaśnienia, a także skontaktowanie się z poszkodowanym pasażerem. Jak jednak zwracają uwagę media, oficjalne przeprosiny wobec poszkodowanego pasażera nie zostały opublikowane.

(ph)