Z powodu zagrożenia terrorystycznego w Rotterdamie na zachodzie Holandii odwołano w ostatniej chwili koncert rockowy. W sali Maassilo miała zagrać w środę wieczorem kalifornijska grupa Allah-Las. Już po odwołaniu imprezy, przed salą koncertową znaleziono furgonetkę, w której były butle z gazem.

W związku z zagrożeniem terrorystycznym koncert Allah-Las nie odbędzie się dziś wieczorem, na polecenie policji - napisano na koncie sali koncertowej Maassilo na Twitterze.

Sala może pomieścić do tysiąca osób. Koncert miał się zacząć o godz. 20.30; otwarcie drzwi dla publiczności zaplanowano na godz. 19.30.

Wieczorem przed wejściem do sali widać było policjantów w kamizelkach kuloodpornych, rozmieszczono też funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych DSI. Budynek ewakuowano, a dziesiątkom widzów, którzy przyszli na koncert, kazano zawrócić.

Już po odwołaniu imprezy przed salą koncertową znaleziono furgonetkę z hiszpańską rejestracją, w której były butle z gazem. Jej kierowcę zatrzymała policja, która przesłucha podejrzanego. Nie jest na razie jasne, czy jest związek między furgonetką a ostrzeżeniem hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym.

(mal)