RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpańska Gwardia Cywilna chce lepszych warunków pracy

Publikacja: Sobota, 18 września (19:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilka tysięcy funkcjonariuszy hiszpańskiej Gwardii Cywilnej (Guardia Civil) zebrało się na demonstracji w Madrycie, by domagać się lepszych warunków pracy. Według ocen z początku manifestacji przybyło na nią około 5 tys. funkcjonariuszy tej zmilitaryzowanej formacji policyjnej.

Manifestanci domagają się warunków pracy podobnych do tych, jakie przysługują zwykłej policji. Według przedstawiciela Zjednoczonego Związku Gwardii Cywilnej Alberto Moyi, gwardziści pracują dłużej niż policjanci za mniejszą płacę.

Chociaż Gwardia Cywilna ma zakaz strajkowania, tym razem Sąd Najwyższy w Madrycie zgodził się na demonstrację, mimo sprzeciwu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. MSW zapewniło w oświadczeniu, że chce polepszyć warunki pracy gwardzistów, tak, by pogodzić ich interesy z wymogami bezpieczeństwa publicznego.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: