86 tys. funtów - czyli blisko 400 tys. zł - za jazdę pod wpływem alkoholu. To najwyższa kara nałożona przez brytyjski wymiar sprawiedliwości za to wykroczenie. Zapłaci ją Ant McPartlin, prezenter popularnych telewizyjnych turniejów "Pop Idol" i "Britain's Got Talent".

86 tys. funtów - czyli blisko 400 tys. zł -  za jazdę pod wpływem alkoholu. To najwyższa kara nałożona przez brytyjski wymiar sprawiedliwości za to wykroczenie. Zapłaci ją Ant McPartlin, prezenter popularnych telewizyjnych turniejów "Pop Idol" i "Britain's Got Talent".
Ant McPartlin /NEIL HALL /PAP/EPA

Ustalając wysokość kary, sąd wziął pod uwagę zarobki oskarżonego oraz to, że jest on osobą publiczną. McPartlin zarabiał tygodniowo 130 tys. funtów. Został już odsunięty od prowadzenia popularnych konkursów. Stracił także prawo jazdy na 20 miesięcy.

Prezenter w ubiegłym miesiącu doprowadził do wypadku z udziałem trzech samochodów. Miał we krwi dwa razy więcej alkoholu niż jest to dozwolone. Limit na Wyspach jest i tak wysoki, bo wynosi 0,8 promila.

Zawiodłem siebie i moich fanów. Bardzo za to przepraszam - powiedział po ogłoszeniu wyroku.

W chwili wypadku McPartlin podróżował z matką. Najpierw prowadzony przez niego pojazd zderzył się z Mini Cooperem, a następnie uderzył czołowo w BMW. Znajdowała się w nim matka z dzieckiem. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. 

(mpw)