Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze aresztowało Petera Madoffa. Mężczyzna jest młodszym bratem odbywającego karę 150 lat więzienia Bernarda Madoffa - twórcy gigantycznej piramidy finansowej, której upadek spowodował straty liczone w miliardach dolarów.

Peter Madoff miał stawić się dziś przed sądem federalnym na Manhattanie, by usłyszeć zarzuty współudziału w przestępstwach swojego brata. Był dyrektorem do spraw kontroli legalności w spółce Bernard L. Madoff Securities LLC, gdy jego brat został aresztowany 11 grudnia 2008 roku.

Największe finansowe oszustwo w historii Ameryki

Bernard Madoff cieszył się na Wall Street ogromnym poważaniem. Przez szereg lat prowadził fundusz, który gwarantował 10-12 proc. stopę zwrotu. Fundusz działał na zasadzie piramidy finansowej: dotychczasowi inwestorzy spłacani byli z wpłat nowych uczestników. Struktura ta załamała się cztery lata temu w związku z zawirowaniami na rynkach finansowych.

29 czerwca 2009 roku Bernard Madoff został skazany na 150 lat więzienia za oszustwa finansowe. Straty klientów, których skusiła jego oferta, wyceniane są na 65 miliardów dolarów.