10 osób, w tym jedna pochodząca z Polski, zostało ukaranych grzywnami za nielegalną sprzedaż biletów na mecze hokejowych mistrzostwa świata trwające na Słowacji. Miejscowa policja oświadczyła, że do obiegu trafiły fałszywe wejściówki i toczy się śledztwo w tej sprawie.

Osoby, które sprzedawały w Bratysławie wejściówki bez zgody i wiedzy organizatorów pochodziły ze Słowacji, Litwy, Rosji, Francji, Polski i ... Maroko.

Każda została ukarana grzywną 100 euro, ale na tym może się nie skończyć, bo śledztwo trwa, a prawo na Słowacji za takie działania przewiduje karę nawet do 5000 euro.

MŚ cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród kibiców, nie tylko miejscowych, ale i przyjezdnych, szczególnie Czechów, którzy grają w Bratysławie. Słowacy rywalizują w Koszycach.

Ze względu na pojawiające się informacje o nielegalnej sprzedaży biletów na kilka miesięcy przez czempionatem, organizatorzy pod koniec 2018 r. wprowadzili obowiązkową rejestrację dla wszystkich kupujących zarówno pakiety, jak i bilety na poszczególne spotkania.

Tytułu wywalczonego przed rokiem w Kopenhadze będą bronić Szwedzi. Słowacy wygrali do tej pory zaledwie jedno z czterech spotkań i mogą mieć kłopoty z zakwalifikowaniem się do ćwierćfinałów.