Zagubiony wywiad z Banksym odnaleziono w archiwum brytyjskiej stacji telewizyjnej. Mężczyzna ma zasłoniętą twarz i rozmawia z dziennikarzem. Jak dotąd artysta nie potwierdził, że to on pojawił się na ekranie.

Stuprocentowej pewności na temat autentyczności tego filmu nie ma, ale podczas jego realizacji mężczyzna pracował nad dwoma malowidłami przygotowanymi przez Banksy’ego na wystawę Turf War.

Artysta był jeszcze wówczas nieznany, ale właśnie ta ekspozycja zapoczątkowała jego karierę. Nie da się być jednocześnie graficiarzem i osobą publiczną - mówi na filmie młody człowiek. Na głowie ma czapkę bejsbolową a na twarzy chustę, ale wyraźnie widać jego oczy oraz czoło.

Materiał ten został wyemitowany w 2003 roku, po czym ślad po nim zaginął. Został odkryty w archiwach stacji telewizyjnej ITV przez reżysera pracującego nad filmem o tajemniczym graficiarzu.

Wątpliwości jednak pozostają. Mężczyzna na filmie nie przypomina Banksy’ego opisanego w wywiadzie dziennikarze gazety "The Guardian", którego udzielił w tym samym roku. Miał mieć 28 lat, luźno się ubierać, mieć srebrny ząb i srebrny łańcuch na szyi oraz srebrny kolczyk w uchu. 

Opracowanie: