Policja w Londynie przeprasza za życzenia z okazji dnia św. Patryka. Swym wątpliwym poczuciem humoru policjantom udało się obrazić nie tylko Irlandczyków.

Na oficjalnym koncie na Twitterze londyńscy policjanci umieścili fotografię czterolistnej koniczyny. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że zrobiona ona była z dwóch par kajdanek, ułożonych na zielonym tle. 

Setki tysięcy Irlandczyków mieszkających w Londynie, co roku obchodzą uroczyście dzień swego patrona. Razem z nimi świętują również Brytyjczycy.

Natychmiast pod adresem dowcipnych policjantów posypały się skargi. Te najcięższe zarzucały im zastraszanie Irlandczyków; najlżejsze zwykły brak taktu.

Internauci zainteresowani historią podkreślają także, że w tym roku mija 100. rocznica Powstania Wielkanocnego, które miało na celu wyzwolenie Irlandii spod brytyjskiej okupacji. W tym kontekście umieszczanie kajdanek na Twitterze w dniu św. Patryka - ich zdaniem - nie było na miejscu.

Metalowa koniczyna zniknęła z oficjalnego konta policji dzielnicy Lewisham, ale sprawa zrobiła się głośna do tego stopnia, że policja musiała przerosić mieszkańców Londynu, życząc im jednocześnie miłej zabawy. Niesmak jednak pozostał.

(j.)