RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Cameron Diaz bardzo niebezpieczna... w sieci

Publikacja: Czwartek, 19 sierpnia (20:26) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Wątpliwy sukces w karierze Cameron Diaz. Amerykańska aktorka znalazła się właśnie na szczycie listy gwiazd najbardziej niebezpiecznych w internecie. Zestawienie przygotowała firma McAfee.

Jak to działa? Cyberoszuści tworzą fałszywe, zawirusowane strony, na które trafiają internauci szukający w sieci informacji o gwiazdach. Najczęściej do zwabienia ich służy - jak się okazuje - właśnie nazwisko Diaz. Aż 1:10 wynosi prawdopodobieństwo, że internauci, którzy wpiszą w wyszukiwarkę hasło: Cameron Diaz, zostaną przekierowani na niebezpieczną stronę.

Tuż za Diaz znalazły się jej koleżanki z branży - Julia Roberts i Jessica Biel, która w ubiegłym roku królowała w rankingu McAfee. Do pierwszej "dziesiątki" trafiły również modelki Gisele Buendchen, Adriana Lima i Heidi Klum.

Na szarym końcu listy znaleźli się natomiast prezydent Barack Obama i niedoszła wiceprezydent Sarah Palin.

Źródło: AFP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: