RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bundeswehra zmniejszy liczbę generałów

Publikacja: Niedziela, 1 lipca (10:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W ramach redukcji niemieckich sił zbrojnych liczba generałów i admirałów Bundeswehry spadnie z dotychczasowych 202 do 180. Poinformował o tym w najnowszym wydaniu hamburski tygodnik "Der Spiegel", przedstawiając nowy model struktury personalnej wojska.

Model ten dopuszcza możliwość tworzenia dodatkowych etatów generalskich na potrzeby międzynarodowych sztabów i misji.

Według "Spiegla", zmniejszenie stanu osobowego sił zbrojnych najbardziej odczuje korpus podoficerski, z którego odejdzie blisko 27 tys. ludzi. Przewidziany jest za to dodatkowy nabór około 4 tys. szeregowych żołnierzy do wojsk lądowych, co ma przede wszystkim wzmocnić bojowy potencjał jednostek piechoty. Po pełnym zrealizowaniu reformy Bundeswehra będzie liczyć maksymalnie 185 tys. mężczyzn i kobiet.

Najnowsze wydanie "Spiegla" znajdzie się w sprzedaży w poniedziałek, ale artykuł na temat zmian w siłach zbrojnych udostępniono wcześniej agencji dpa.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: