RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Algierski statek padł łupem somalijskich piratów

Publikacja: Poniedziałek, 3 stycznia (10:31) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Somalijscy piraci porwali na Oceanie Indyjskim algierski statek z 27 członkami załogi na pokładzie - poinformowała agencja Associated Press. Statek płynął do Tanzanii. Na jego pokładzie znajdowali się marynarze z Algierii, Ukrainy i Filipin.

Według sił UE mających walczyć z piratami, MV Blida został uprowadzony w sobotę około 150 mil morskich na południowy-zachód od portu Salala w Omanie.

U somalijskich wybrzeży piractwo kwitnie, ponieważ kraj ten od blisko dwóch dekad nie ma efektywnego rządu. Obecnie piraci przetrzymują 28 statków i 654 zakładników.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: