20 nazwisk brytyjskich polityków znalazło się na liście osób podejrzanych o działalność pedofilską. Dokument taki przekazany został brytyjskiej policji przez jednego z członków Izby Gmin.

Zarzuty dotyczą okresu sprzed 30-40 lat, ale według doniesień mediów, na liście znajdują się nazwiska trzech obecnych członków Izby Gmin i trzech aktywnych politycznie Lordów.

Autorem dokumentu jest reprezentujący w Parlamencie Partię Pracy John Mann. Polityk osobiście dotarł i przesłuchał wiele osób, które twierdzą, że były molestowane były przez polityków. Jest przekonany, że na terenie Pałacu Westminsterskiego działało 5 niezależnych grup pedofilskich.

Na sporządzonej przez niego liście znalazły się nazwiska 13 byłych ministrów. Wielu podejrzanych zakończyło dzielność polityczną, ale nadal udzielają się publicznie. 

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. W ubiegłym tygodniu Scotland Yard potwierdził, iż bada doniesienia w sprawie śmierci trzech chłopców, którzy zostali rzekomo zamordowani podczas pedofilskich orgii. Miały się one odbywać w ekskluzywnym apartamentowcu niedaleko budynku parlamentu.

(j.)