Bronisław Komorowski potwierdził datę spotkania z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą. Ma do niego dojść 8 grudnia w Waszyngtonie. Do wizyty w Stanach prezydent USA zaprosił Komorowskiego podczas dzisiejszej rozmowy w Lizbonie.

Zobacz również:

  • Podczas rozmowy w Lizbonie prezydent USA Barack Obama zaprosił prezydenta Polski do złożenia wizyty w Waszyngtonie. Miałoby do niej dojść w grudniu. Na szczycie NATO w Lizbonie Obama dwukrotnie: w piątek jak i w sobotę rano, rozmawiał krótko z Bronisławem Komorowskim. więcej

Prezydencka kancelaria zaznacza, że teraz będą ustalane wszelkie szczegóły dotyczące podróży Komorowskiego do Waszyngtonu. Także szef MON Bogdan Klich powiedział dziennikarzom, że prezydent Obama potwierdził zaproszenie dla prezydenta Komorowskiego do złożenia wizyty w Waszyngtonie.

Na szczycie NATO w Lizbonie Obama dwukrotnie, zarówno w piątek jak i sobotę, rozmawiał krótko z prezydentem Bronisławem Komorowskim, o czym donieśli fotoreporterzy obecni na sali na początku obrad plenarnych przywódców.