Dramatyczne wideo pojawiło się w sieci. Widać na nim cierpiącą 23-latkę, która od 11 lat z nieustalonych dotąd przyczyn odczuwa nieustanny ból. Jak twierdzi jej matka, kobieta prosi ją o eutanazję niemal każdego dnia.

Tragedia Kirsty Keep z miasta Maidstone w Wielkiej Brytanii zaczęła się 11 lat temu. Wówczas - jak mówi jej matka - została ukąszona przez niezidentyfikowanego owada. Od tamtej pory 23-latka cierpi i błaga matkę, żeby ta umożliwiła jej eutanazję.

Lekarze nie widzą, co dokładnie dolega kobiecie. Część z nich twierdzi, że 23-latka cierpi z powodu tocznia, jej rodzina z kolei uważa, że kobieta choruje na boreliozę, choć przeprowadzone badania tego nie potwierdziły.

Ostatnio zdesperowana matka umieściła w sieci film, na którym widać, jak kobieta leży na szpitalnym łóżku, zwija się z bólu i oddycha przez specjalne urządzenie.

Ostatnio stan 23-latki się pogorszył. Przebywa w szpitalu co najmniej kilka razy w miesiącu.

Nie może zażywać lekarstw, ponieważ ciągle wymiotuje. Jest zmęczona, ciągle słabnie i chce umrzeć - mówi matka kobiety. 23-latka chce, by zawieźć ją do kliniki w Szwajcarii, gdzie można legalnie przeprowadzić eutanazję.

Matka kobiety uważa z kolei, że pomóc jej córce może terapia w Stanach Zjednoczonych.

Czas ucieka. Ostatnio Kirsty była poddana chemioterapii, mimo że jej nie potrzebowała - mówił kobieta.

Uwaga, film nie jest odpowiedni dla osób poniżej 18 lat.

(abs)