RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wisła Kraków ukarana za zachowanie kibiców

Publikacja: Środa, 7 listopada (20:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

20 tysięcy złotych do zapłaty i zakaz udziału zorganizowanej grupy kibiców w trzech meczach wyjazdowych - to kara nałożona na Wisłę Kraków przez Komisję Ligi piłkarskiej ekstraklasy za zachowanie fanów na meczu z Lechem Poznań. Kibice rzucali na murawę race i serpentyny.

Mecz Wisła - Lech (0:1) został przerwany w 52. minucie, gdyż kibice zaczęli z sektora C (gdzie siedzą najzagorzalsi fani Wisły) rzucać na murawę serpentyny i race. Potem na pole gry także były rzucane różne przedmioty.

Z całą stanowczością klub potępia tego typu zachowania i zapewniam, że będziemy pracować ze wszystkimi służbami na temat poprawy bezpieczeństwa na trybunach - mówił po tym meczu rzecznik prasowy Wisły Adrian Ochalik.

W poniedziałek krakowska policja złożyła u wojewody małopolskiego wniosek dot. zamknięcia sektora C na obiekcie "Białej Gwiazdy". Ten z kolei dał czas klubowi na złożenie wyjaśnień do 12 listopada.



Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: