RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

​Turniej ATP w Montrealu: Porażka Janowicza w deblu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jerzy Janowicz i Brytyjczyk Dominic Inglot odpadli w drugiej rundzie debla tenisowego turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Montrealu (pula nagród 2,887 mln dolarów). Przegrali ze szwedzko-kanadyjską parą Robert Lindstedt i Daniel Nestor 3:6, 4:6.

Zwycięzcy są rozstawieni w imprezie z numerem szóstym.

Wcześniej tego samego dnia Janowicz odpadł także w singlu, po porażce w trzeciej rundzie z rozstawionym z numerem czwartym Rafaelem Nadalem 6:7 (6-8), 4:6. Był to jego pierwszy w karierze pojedynek z Hiszpanem, jednym z najbardziej utytułowanych tenisistów ostatnich lat.

Do ćwierćfinału debla awansowali natomiast Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy wygrali z Białorusinem Maksem Mirnym i Rumunem Horią Tecau (nr 8.) 6:2, 4:6, 12-10.

Kolejnymi rywalami Polaków będą zwycięzcy pojedynku między rozstawionymi z numerem drugim Hiszpanami Marcelem Granollersem i Markiem Lopezem, a bułgarsko-niemiecką parą Grigor Dimitrow - Philipp Kohlschreiber.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: tenis Polacy

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: