RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzykrotna medalistka olimpijska chora na raka. Nie rezygnuje z marzeń o Rio

Publikacja: Środa, 17 lutego (20:18)

​Raka szyjki macicy zdiagnozowano u holenderskiej pływaczki Inge Dekker. 30-latka ma w dorobku trzy medale olimpijskie i na razie nie rezygnuje ze startu w zbliżających się igrzyskach w Rio de Janeiro.

Od trzech lat moje myśli skoncentrowane były na Rio i nagle dostałam taką wiadomość. Zdecydowanie jednak nie rezygnuję jeszcze ze startu w Brazylii. Staram się myśleć pozytywnie i skupić na powrocie do zdrowia - napisała Dekker w oświadczeniu.

Specjalizująca się w stylu dowolnym i motylkowym zawodniczka olimpijskie medale zdobywała w sztafecie 4x100 metrów kraulem - złoty w Pekinie (2008), srebrny w Londynie (2012) i brązowy w Atenach (2004).

(MRod)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: nowotwór

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: