Autor logo japoński artysta Kenjiro Sano chciał uwypuklić jednoczącą rolę igrzysk. Grafikę zaprezentowano w stolicy kraju, w obecności m.in. wiceprzewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Johna Coatesa, a także szefa Komitetu Organizacyjnego Yoshiriego Mori i gubernatora Tokio Yoichiego Masuzoe.
To wspaniałe dzieło sztuki symbolizuje aspiracje i najwyższy cel wszystkich sportowców na świecie - udział w igrzyskach olimpijskich - skomentował Mori.
Najbliższe letnie igrzyska odbędą się w 2016 roku w Rio de Janeiro.
(mal)