RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Powołano reprezentację Polski na Dakar 2013

Publikacja: Piątek, 9 listopada (15:03) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Na trasach rajdu Dakar po raz pierwszy w historii zobaczymy reprezentację Polski w rajdach terenowych – dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb. W jej skład wejdą nasi najlepsi zawodnicy off-roadowi. Z orzełkiem na kasku ściągać się będą: Adam Małysz, Rafał Sonik, Grzegorz Baran, Piotr Beaupre i motocykliści znani z poprzednich edycji radu Dakar. Trwają rozmowy, aby w polskim teamie wystartował również Krzysztof Hołowczyc.

Formalnie została powołana reprezentacja Polski na Dakar. Formujemy skład - mówi reporterowi RMF FM Rafał Sonik. To sporo zmieni. Dotychczas każdy z nas miał polską flagę czy orła, ale to nigdy nie miało charakteru identyfikacji. Ścigaliśmy się w barwach sponsorów - opowiada. Teraz po raz pierwszy tę identyfikacje budujemy. To dodaje skrzydeł bardziej niż znany napój - żartuje jeden z najlepszych quadowców na świecie.

Polska Reprezentacja w rajdach Terenowych wystartuje nie tylko w Dakarze 2013. Zawodnicy pojawią się w barwach polskiego teamu na przyszłorocznych mistrzostwach świata i Pucharze Świata w Offroadzie.

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: