RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polscy żużlowcy drużynowymi mistrzami świata

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Reprezentacja Polski po raz szósty w historii zdobyła Drużynowy Puchar Świata w jeździe na żużlu. Biało-czerwoni wyprzedzili w Pradze broniących trofeum Duńczyków i Australijczyków. Czwarte miejsce zajęli gospodarze.

Losy turnieju rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim biegu, w którym najszybszy był pełniący funkcję kapitana drużyny Hampel. Przed nim Polacy i Duńczycy mieli po 38 punktów.

Polacy wystąpili w składzie: Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Maciej Janowski i Patryk Dudek.

Sobotni występ w Pradze to pierwszy triumf podopiecznych trenera Marka Cieślaka bez Tomasza Golloba, którego przed półfinałem w Częstochowie zastąpił Dudek.


Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: