RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pogłębia się impas w NHL. Odwołano pierwsze dwa tygodnie sezonu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Władze NHL odwołały rozgrywki w dwóch pierwszych tygodniach sezonu, który planowo miał się rozpocząć 11 października. To konsekwencja ogłoszonego w połowie września lokautu.

Komisarz ligi Gary Bettman ogłosił lokaut, ponieważ właściciele 30 klubów i Związek Zawodowy Graczy (NHLPA) nie porozumiały się w sprawie podziału zysków. Chodzi o kwotę 3,3 miliarda dolarów. Kierownictwo NHL, razem z właścicielami zespołów, chciało obniżyć udział hokeistów w zyskach z 57 do 46 procent. Tłumaczono to rosnącymi kosztami utrzymania drużyn. Gracze odrzucali jednak kolejne propozycje. Upierają się przy minimalnym progu 54,3 procent.

To trzeci lokaut w NHL w ostatnich 18 latach. Poprzedni miał miejsce w sezonie 2004/05.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: hokej

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: