PZPN w oficjalnym komunikacie poinformował, że nowe logo oznacza "uporządkowanie własnego systemu znaków stosowanych przez związek, a w konsekwencji lepszą rozpoznawalność i większą atrakcyjność dla kibiców, sponsorów oraz stacji telewizyjnych".
Zarząd PZPN wybrał już nowy logotyp, cały proces zmiany identyfikacji przewidziano na lata 2011-2012. Wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej dotyczyć będzie wszystkich obszarów działalności związku. Na razie szczegóły utrzymywane są w tajemnicy. PZPN chce bowiem najpierw dostosować zmiany do swojej bieżącej działalności (chodzi np. o wprowadzenie znaku na dokumentach i wizytówkach).