RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

NBA: Blake Griffin nie zagra do końca sezonu

Publikacja: Sobota, 22 kwietnia (19:51) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Koszykarz Los Angeles Clippers Blake Griffin nie zagra już do końca sezonu z powodu kontuzji dużego palca prawej nogi - poinformował kalifornijski klub. Urazu doznał w meczu numer trzy pierwszej rudny play off z Utah Jazz.

Clippers prowadzą z Utah 2-1. Pięciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd kontuzji doznał w drugiej kwarcie, a badania wykonane jeszcze w Salt Lake City wykazały poważny uraz.

W play off Griffin był czołowym graczem Clippers - zdobywał średnio 25 pkt i miał sześć zbiórek. W całym sezonie zasadniczym w 61 spotkaniach uzyskiwał średnio 21,6 pkt, 8,1 zbiórek i 4,9 asyst. 28-letni koszykarz od dłuższego czasu ma kłopoty zdrowotne, często zdarzają mu się kontuzje. W minionym sezonie w play off nabawił się urazu lewego mięśnia czworogłowego w czwartym spotkaniu pierwszej rundy z Portland Trail Blazers i także nie wrócił na parkiety.

Od początku kariery Griffin występuje w Clippers, przez których został wybrany z numerem pierwszym w drafcie 2009 r. Kontuzja rzepki lewego kolana spowodowała, że opuścił cały sezon i zagrał dopiero w następnym. Bardzo udane mecze (średnio 22,5 punktów i 12,1 zbiórek) zadecydowały, iż 22-latek otrzymał nagrodę dla najlepszego debiutanta w 2011 r.

W 2011 r. wygrał także konkurs wsadów piłki do kosza podczas weekendu towarzyszącemu Meczowi Gwiazd. 

Źródło: PAP
Tagi: NBA
Dalsza część artykułu pod materiałem video: